מאמרים

חבילות נופש לחו"ל – אין מקום מחוץ לטווח השגה

חבילות נופש לחו"ל – אין מקום מחוץ לטווח השגה

בעשרות השנים האחרונות, כאשר הטיסות נהיו זולות יחסית וזמינות עבור כמעט כל אחד בעולם המערבי, יעדים בלתי מושגים נהיו כמעט נחלת העבר. כבר כמעט אין מקום על פני כדור הארץ שלא ניתן להגיע אליו. הכול שאלה של מחיר, אפילו לא כוח רצון או נחישות – רק תקנה את הכרטיס המתאים ואתה שם תוך מספר ימים לכל היותר.

במצב החדש בו ניתן להגיע לכל מקום בעולם העולה על הדעת, נמכרות בהמוניהן חבילות נופש לחו"ל, אשר כוללות בתוכן את כל מה שצריך בשביל לצאת לחופשה במקום כזה או אחר. כבר אין כמעט דבר כזה – מקום לא תיירותי בכלל. לכל מקום ניתן לנסוע ובכל מקום ניתן למצוא שירותי תיירות בסיסיים כמו מקום להתאכסן בו או אמצעי תחבורה.

בואו נבחן כמה מקומות אקזוטיים כאלו אשר נחשבו עד לאחרונה כמחוץ לתחום השגתם של מרבית בני האדם (למעט חוקרי ארצות או משלחות מדעיות...), אך עתה ניתן לבקר בהם תמורת המחיר המתאים:

אנטארקטיקה - היבשת הדרומית מכוסת הקרח השוכנת בקוטב הדרומי של הכוכב שלנו נחשבה למקום אשר לא ניתן כלל לחיות בו עד לאחרונה, כאשר משלחות מדעיות מסוימות הכילו את האנשים היחידים שבכלל זכו להתקרב לקוטב הדרומי ולבקר באנטארקטיקה. אמנם גם כיום לא בדיוק ניתן לחיות שם, אך בשנים האחרונות הפכה אנטארקטיקה ליעד תיירות פופולארי. תיירים רבים מבקרים בה מדי שנה, גם תיירים מישראל.

ההליך הוא פשוט יחסית – תופסים טיסה לדרום אמריקה, ומגיעים לקצה הדרומי של ארגנטינה.

המשך מאמר