מאמרים

חבילות נופש לחו"ל – טיולים בעקבות האומנות

חבילות נופש לחו"ל – טיולים בעקבות האומנות

לכל אחד מאיתנו תחומי עניין ותחביבים משל עצמו. חלק מאיתנו מתעניינים כל היום בספורט, חלק בטבע או עולם החי, חלק בעולם הבורסה ושוק ההון, ואילו חלק מאיתנו מתעניין באומנות קלאסית לסוגיה השונים.

ישנם בארץ אנשים רבים יותר מכפי שנראה במבט ראשון, אש ציורים וסיפורים מתקופת הרנסאנס מעניינים אותם הרבה יותר מאשר שאלות הרות גורל אחרות כמו – "האם נבחרת ישראל בכדורגל תעלה למונדיאל או לא...?".

עבור אותם אנשים אשר אומנות ותרבות הן מבחינתם תחום העניין העיקרי, קיימות חבילות נופש מיוחדות, אשר ייקחו אותם היישר למקורות של אותה אומנות ותרבות עליה הם כל כך מתרפקים כל הזמן. המקומות מהם היא התחילה, והמקומות בהם היא מאוחסנת ומוצגת לראווה כיום.

רובה המכריע של האומנות הקלאסית מימי הרנסאנס מרוכזת כיום לתצוגה במוזיאונים שונים באירופה הקלאסית. בנוסף, חלקים שלמים של ערים באירופה משמשים בפני עצמם כמוקד משיכה תיירותי למעריצי התרבות הקלאסית.

ערים כמו רומא, פריז, ברלין, ברצלונה ומדריד משמשות כמוקד עליה לרגל של מיליוני "תיירי אומנות ותרבות קלאסית" מדי שנה. התיירים הרבים פוקדים את המוזיאונים הרבים אשר נמצאים בכל עיר כזו ומציגים לראווה יצירות אומנות ותרבות גדולות ומפורסמות מתקופות שונות בהיסטוריה האנושית.

עכשיו נשאלת השאלה – אם אני תייר אומנות ותרבות ממוצע, וברצוני לנסוע למשל לפריז על מנת לחוות קצת תרבות ואומנות אירופאית קלאסית, כיצד עליי לתכנן את חופשתי? ובכן

המשך מאמר